VIRTUALNA ŠKOLA

RADIO SRCE ZAGORJA

Ukupno: 2011826
« Lipanj 2020 »

Vizija i misija naše škole

V I Z I J A

Naša je škola
OAZA zajedništva,
nepresušni IZVOR znanja
i KAMEN TEMELJAC
uspješne budućnosti naših dionika:
učenika, učitelja, roditelja i lokalne zajednice.

M I S I J A

Prepoznajemo,
podržavamo i razvijamo

POTENCIJAL svakog dionika,
kroz kvalitetno PERSONALIZIRANO
i TIMSKO-SURADNIČKO učenje i poučavanje
u
SIGURNOM, POTICAJNOM I KREATIVNOM
ambijentu naše škole.

Hranite djecu ljubavlju, tako će njihovi strahovi umrijeti od gladi.

O Projektu

Projektom Škole 2.0 CARNet nastoji povezati što veći broj škola na brzu Internet vezu i uz pomoć tehnologije pružiti kvalitetnije obrazovanje te bolju povezanost škola međusobno. 26 škola će na ovaj način međusobno surađivati pomoću tehnologije ali i s cijelim svijetom.

Na temelju gore navedene odluke Vlade RH CARNet će (poučen iskustvima iz prepoznatog i nagrađivanog projekta e-Otoci, koji je sudionicima obrazovnog procesa u osnovnim školama na otocima omogućio kvalitetnije obrazovanje i pristup svim potrebnim informacijama u modernom obrazovanju), omogućiti kako razvoj same širokopojasne infrastrukture u ruralnim i zapostavljenim područjima na teritoriju cijele Republike Hrvatske, tako i kvalitetnije uvjete obrazovanja na navedenim područjima, pomoću korištenja najnovije informacijsko-komunikacijske tehnologije u obrazovanju, a putem korištenja edukacijsko-tehnoloških modela (ETM) prilagođenih potrebama specifičnim za svaku školu.

Trajanje projekta je definirano odlukom Vlade, s početkom od 1. siječnja 2012., te završetkom s 31. prosincem 2013. Škole će biti uključene kroz faze, a u skladu s jasno definiranim kriterijima. Razina uključenosti škola će ovisiti o edukacijsko-tehnološkom modelu (ETM) u koji će se uklapati.

Cilj CARNeta, provoditelja projekta, je omogućiti što širu uključenost škola u projekt, a kako bi se omogućilo kvalitetno i sveobuhvatno učenje na daljinu i e-obrazovanje za što širi broj korisnika – nastavnika i učenika. Stoga će biti provedena podrobna analiza stanja i potreba na terenu, te povratne informacije  i primjeri dobre prakse iz prethodnog projekta (e-Otoci).

Izvor: http://www.carnet.hr/skole2.0/o_projektu

Ciljevi

Opći su ciljevi definirani odlukom Vlade Republike Hrvatske:

• Razvoj širokopojasne infrastrukture u ruralnim i zapostavljenim područjima u kojima ne postoji interes za razvoj i ulaganje u infrastrukturu
  • Povećanje broja škola koje su povezane širokopojasnim pristupom na Internet
  • Povećanje broja korisnika širokopojasnog pristupa Internetu
  • Povećanje broja naseljenih mjesta s osiguranom dostupnošću širokopojasnog pristupa Internetu

Specifični su ciljevi vezani za uspostavljanje infrastrukture širokopojasnog pristupa internetu, a glase:

• Potaknuti teritorijalnu i društvenu gospodarsku koheziju
  • Jednaka dostupnost širokopojasnoj vezi za sve građane RH
  • Ravnopravni uvjeti školovanja
  • Dodatna vrijednost u turizmu pomoću bežične elektroničke komunikacijske infrastrukture
  • Uključivanje lokalne zajednice

Obrazovni su ciljevi definirani kako samom odlukom Vlade Republike Hrvatske, tako i u skladu s nacionalnom strategijom za obrazovanje i u skladu s Hrvatskim nacionalnim obrazovnim standardom (HNOS):

• Podizanje kvalitete obrazovanja u školama u ruralnim i zapostavljenim područjima
  • Izobrazba nastavnika za rad u nastavi korištenjem informacijsko-komunikacijske tehnologije i inovativnih alata i metoda
  • Uključivanje sudionika obrazovnog procesa u e-zajednicu

Svečano otvorenje projekta bilo je 20. ožujka, 2014.godine. Kako je izgledao taj dan možete  vidjeti u našoj Fotogaleriji.

SVEČANOST UKLJUČENJA U PROJEKT "ŠKOLE 2.0"

Ivančica Boroš / datum: 19. 3. 2014. 17:13

Poštovani roditelji!

Naša škola jedna je od samo 8 škola u Hrvatskoj koje su opremljene elektroničkom opremom u sklopu projekta CARNeta "Škole 2.0". Ta oprema omogućuje izvođenje suvremene nastave.

Prostorije su opremljene, učitelji i učenici kreću u avanturu e-učenja i sada je došlo vrijeme da se zvanično uključimo u projekt u kojem ćemo se povezivati sa ostalih 7 škola i iskušavati nov način učenja i poučavanja.

Svečanost uključivanja održati će se u matičnoj školi 20.ožujka s početkom u 13.00 sati .

Pozivamo vas da budete dio ovog važnog događaja u kojem se naša škola spaja sa svijetom korištenjem suvremene tehnologije. Dođite! Radujmo se zajedno!

Ravnatelj škole